Brunei nie jest pierwszy ani drugim, ani często trzecim wyborem na podróż turystyczną. Czy słusznie jest omijane? I czy warto tam jechać, zwłaszcza poza sezonem pogodwym? Brunei Darussalam to kraj znajdujący się w Azji na wyspie Borneo, otoczony w pełni przez Malezję. Krótki reportaż z tego fascynującego i zamkniętego, wręcz kontrowersyjnego państwa, w którym wprowadzone jest prawo szariatu, a krajem rządzi nieprzerwanie od 50 lat ten sam sułtan. Kultura, natura i ludzie. W bonusie jakże ulubione przez nas nosacze sundajskie! Szczególnie polecam nocleg w Hostelite Brunei ze względu na właściciela, niesamowity jest Ash!  
Przenieśmy się do samolotu! A właściwie do dość mało znanej w polskich kręgach (bo nie ma regularnych lotów do Polski) tajwańskich linii EVA Air. Polecimy dość nietypowym połączeniem, bo łączącym dwa lokalne lotniska dwóch stolic (Tokio i Taipei). Co pozwala oszczędzić do 2 godzin na lokalnym transporcie, bo lądujemy w samym centrum Taipei. W bonusie w postacie odwiedzin flagowego lounge ANA Business Class. Czy warto dopłacać do 5 gwiazdkowych linii lotniczych? Przekonajmy się! Bilet kupiony za mile lotnicze Singapore KrisFlyer: 12 500 mil + 150zł podatków na trasie CTS-HND-TSA. Lot BR191, miejsce 49K.
A może by zrobić sobie wyzwanie i objechać swoje miasto dookoła? Na przykład Kraków? Wyszła z tego niemała pętla (120 km), którą trzeba było pokonać w jeden dzień. Ilość atrakcji i widoków zaskakuje! Specjalna wersja 4K z 60FPS.
Zapraszam na film z innej beczki, czyli na Filipiny poza sezonem. Czy warto jechać w niepewnym terminie? Co ryzykujemy? A co zyskujemy? Na przykładzie wyspy, która nie ma bieżącej wody i prądu. Apo Island.    
Zapraszam w nasze polskie Tatry. W maju wybrałem się na Szpiglasowy Wierch, którego nie miałem do tej pory okazji odwiedzić. Jak było? Szczegóły w filmie. Na pewno bardziej zimowo niż by się mogło wydawać.